Predpokladajme, že priložené akty objavené po 36 rokoch v Kanických archívoch nepotrebujú podrobnejší komentár. Nezahrňujú však komunistické kádre, ktoré Kauzu Cervanová stvorili – Jána Pješčaka, Eduarda Pálku a Milana Valašíka.
V septembri 1983 bol Ján Pješčak menovaný do funkcie Ministra spravodlivosti Slovenskej socialistickej republiky. V apríli roku 1988 bol uvedený do funkcie Generálneho prokurátora Československej socialistickej republiky, kde zotrval až do pádu Berlínskeho múra. Bol kádrovou rezervou pre funkciu budúceho Generálneho prokurátora SSR.
Eduard Pálka dostal hodinky a 35 000.- Kčs, čo bola v tej dobe hodnota 3-izbového bytu. Vďaku spoločnosti za neho zožal najmä jeho syn – Eduard Pálka mladší. Bol príslušníkom Štátnej bezpečnosti a na zásluhách svojho otca sa stal šéfom rezidentúry Štátnej bezpečnosti v Tókiu.
Milan Valašík sa stal námestníkom Krajského prokurátora v Bratislave a o rok či dva neskôr riaditeľom trestného odboru Generálnej prokuratúry Slovenskej socialistickej republiky. Stal sa kádrovou rezervou na Generálneho prokurátora SSR.
Odmeny a mimoriadne povýšenia brutálnych vyšetrovateľov sa nachádzajú v prílohe.
Je z nich zrejmé, že najväčšie zásluhy na Kauze Cervanová má plk. Ján Stanko. Nik z nás sa s ním nikdy nestretol. Bol to zločinec, ktorý prostredníctvom Čapkoviča a Zervana riadil a ovládal tzv. väzenskú agentúru. To, že sa nejednalo o väzenskú agentúru, ale o najzverskejšie zneužívanie brutality recidivistov a väzňov už povedané bolo. Z vlastného poznania musím stále a stále pripomínať, že takýmito prostriedkami v minulosti nepracovalo ani Gestapo v poľských a litovských vyhladzovacích lágroch. Zločiny komunistických vrahov, ktorí tieto jatky organizovali a riadili tu presahujú všetky hranice rozumového chápania a ľudskej predstavivosti.
Na druhej priečke odmien Pješčaka, Pálku a Valašíka sa nachádza JUDr. Vladimír Lamačka. Jeho „dielom“ bol zlomený Andrášik, Lachmann a zo splavu do Bratislavy „stopom cestujúca“ medička Zimáková po tom, ako preukázala svoje nezvratné alibi. Mimochodom, rovnakým materiálnym zabezpečením sa JUDr. Vladimír Lamačka podielal aj na vytĺkaní doznania Ladislava Macháča v kauze vraždy kňaza Poláka.