Zoroslav Kollár vs. „sudca“ Kliment

(VIDEO) Z. Kollár: Sudca Kliment sa pôvodne volal Koza. Po Justičnom paláci koloval vtip, že sa mal volať Sviňa
27 | 10 | 2023 I Eka Balašková
Juraj Kliment / Fotokoláž (via TASR)

Je to evidentné – niekomu nestačí len to, že Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina skončili politicky. Zoroslav Kollár prichádza s ďalším, v poradí už šiestym videom, v ktorom na hnutie a jeho čelných predstaviteľov čo-to poprezrádzal. Ale nie len na nich. „Hlavným hrdinom“ nového videa je sudca Najvyššieho súdu Juraj Kliment, ktorý rozhodoval v politicky najviac exponovaných kauzách. Takýto brutálny náklad ťažko predýcha.

Zoroslav Kollár hovorí o stretnutiach sudcu s vládnou a výkonnou mocou, ktoré by sa v normálnej spoločnosti mali navzájom kontrolovať Tých bolo niekoľko a sudca sa pravidelne stretáva aj s Danielom Lipšicom, čo potvrdzuje aj nahrávka. O tomto sudcovi podľa prísľubov Zoroslava Kollára ešte budeme počuť.

Trojdelenie štátnej moci

Iný, francúzsky filozof, rozdelil štátnu moc na tri nezávislé zložky: súdnu, výkonnú a zákonodarnú. Mali by sa navzájom ale kontrolovať. Slovenská prax podľa Zoroslava Kollára hovorí o rovnítku medzi zákonodarnou a výkonnou mocou. Ak sa však proti občanovi spoja všetky tri, je to nedemokratické a zrejme aj trestné.

 

Zaujímavý sudca Kliment

Zatiaľ ostaneme pri pánovi Pčolinskom v čase jeho vedenia SIS. Vtedy sa, čo je potvrdené oboma stranami, stretol so sudcom Klimentom.

 

YouTube video Zoroslav Kollár

 

Argument, ktorý použil sudca Kliment by mu inak museli podľa Zoroslava Kollára pripadať účelové. Prečo teda veriť jeho tvrdeniu. Pritom problém je už to, že sa stretli. Pán sudca však bol podľa Zoroslava Kollára aktívnejší a s pánom Matovičom (výkonná moc), Boris Kollár (zákonodarná moc) sa stretol pred zhruba dvoma rokmi v salóniku zatiaľ nepomenovanej reštaurácie. Celé to však malo svedka – slečnu s dobrým zrakom a sluchom.

Zoroslav Kollár má od nej informácie, že trojica hovorila o sudcovej právnej agende. A ako argument by neobstálo ani to, že tam bol len jeden svedok – sudca totiž vydal niekoľko rozhodnutí, ktoré boli opreté o výpoveď jedného svedka.

Daniel Lipšic nechýba

Kliment priznal aj stretnutie s Danielom Lipšicom v čase jeho advokácie, na ktorom spolu mali riešiť legislatívne otázky. Zoroslav však tie legislatívne otázky spochybňuje, keďže stretnutí v Lipšicovej kancelárii a rovnako aj tém malo byť viac. Aj po menovaní do funkcie špeciálneho prokurátora.

Zoroslav Kollár ponúka nahrávku, z ktorej vyplýva spolupráca Lipšica a Klimenta. V nahrávke skreslený hlas hovorí, že ľudia okolo Lipšica si vyberali „hrozienka z koláča“ – teda prípady, na ktorých im záležalo.

„Kliment si vymýšľal. Do toho uznesenia napísal také veci, ktoré neboli pravdivé,“ hovorí hlas s tým, že Lipšic a Kliment hocikedy „vysedávajú“ v kaviarni zámku Šimák a tam sa dá „odchytiť si ich.

Ďalšia nahrávka, v ktorej muž hovorí o stretnutí v Carltone s osobou, ktorej meno Zoroslav Kollár zámerne (zatiaľ) nechal premlčané. Ide však o bohatého slovenského podnikateľa a nahrávka má svedčiť o tom, že hnutie Sme rodina sú politickí podnikatelia.

 

„Vojna“ Kollárov zrejme nekončí. Zoroslav perie veľmi špinavú bielizeň (VIDEO+GALÉRIA)

Ak sa vám povestné „Vysukame saaaa“ z mobilnej komunikácie Borisa Kollára zdá byť vrcholom, máte pravdu. Je to vrchol ľadovca. Kúsok z toho, čo je pod hladinou, odhaľuje Zoroslav Kollár v ďalšom videu. A Kollár Kollárovi sľubuje, že toho vie ďaleko… Čítať ďalej
18 | 10 | 2023 | Eka Balaskova

 

Politické podnikanie

Zoroslav Kollár hovorí aj  o povolebných stretnutiach z roku 2020 v hoteli Devín, kde sa vedenie hnutia Sme rodina dohadovalo o tom, ako musí získať dostupné informácie o významných ľuďoch, ktoré potom môžu využiť na „podnikateľské“ účely. Malo sa tam hovoriť aj o tom, ako dostať politických nominantov do SIS.

„Takže pán Beňa – kajúcnik a udavač bral peniaze a aj keď sa v nahrávke pán Pčolinský tváril, že ho to rozhorčilo, tak to minimálne neriešil napríklad trestným oznámením,“hovorí Zoroslav Kollár, podľa ktorého ho to ani veľmi nerozhorčilo, pozrúc si Pčolinského majetkové pomery. Je tam zase raz napojenie na súdnu moc – v nahrávke je zmienená sudkyňa Szabová, na ktorú našli kontakt, keby bolo treba.

Zodpovednosť moci

Zodpovednosť v politike má dva významy. Konať zodpovedne a niesť zodpovednosť za konanie.

„Aj uplatňovanie platného práva, pán sudca, môže byť amorálne, nespravodlivé a protizákonné. Ja chápem, že vám by sa najviac páčilo, keby ste vo svojej práci mohli namiesto Trestného zákona a Trestného poriadku aplikovať dielo dvoch dominikánskych mníchov Kladivo na čarodejnice,“ konštatuje Zoroslav Kollár s tým, že podstatou diela je – kto je označený za vinného, vinný aj je a k tomu priviedli aj tortúry – kto ich prežije, je nevinný, ale prežije ich len za pomoci diabla a je teda vinný.

Prečo tentokrát Kliment

Zoroslav Kollár vysvetľuje, že sudcovi Klimentovi sa venuje, kvôli jeho úzkej spolupráci s predsedom NR SR Kollárom, špeciálnym prokurátorom Lipšicom, Vladimírom Pčolinským a Igorom Matovičom, čo podľa neho nie je úplne v poriadku.

 

YouTube Zoroslav Kollár

 

Zo skenu, ktorý Zoroslav Kollár prikladá vyplýva, že Kliment sa jemu a jeho obhajcovi vyhráža.

„Už mi nemáte ako ublížiť a ja zverejním všetko nie len o vašich prešľapoch a o skutkoch, ktoré môžu byť aj trestnými činmi,“ avizuje Zoroslav Kollár a pripomína, že Klimenta teší vynášať drakonické rozsudky. Zoroslav sa dotkol aj zmeny mena sudcu Klimenta. Ten si ešte ako sudca Krajského súdu Bratislava mal zmeniť meno – pôvodne sa volal Koza. Po Justičnom paláci vtedy koloval vtip, že sa mal volať Sviňa, aby sa naplnilo to antické „Nomen – omen“.

 
Občania bratislavského Starého mesta už majú dosť Vallovín. O tom, že im skutočne „prekypel pohár“ svedčí nedávne stretnutie, ktoré sa týkalo zmien parkovania v Horskom parku v Starom meste. Na stretnutie, ktoré zvolal starosta Matej Vagač prišlo… Čítať ďalej
26 | 10 | 2023 | Eka Balaskova