Glvačove a Hanusove konšpiračné manévre okolo prípadu Cervanová

Hysterické manévre okolo prípadu Cervanovej

Na konšpiračné teórie jednoducho neverím. Mala som zmiešané pocity keď niektorí známi sa chceli porozprávať a vyberali baterky z telefónu, odmietali posielať mailom materiály alebo sa baviť cez skype. Nie som predsa stihoman , čo hovorím doma priznám verejne a život je jednoduchší. Pravdou je , že sme s  manželom neraz uvažovali o zvláštnych náhodách, keď sa nám skombinovali okolo istého dátumu tie najkomplikovanejšie veci, konflikty, výsluchy, súdne pojednávania, daňové kontroly. Manžel vždy hovoril aby som nestratila súdnosť a nevidela za tým nadprirodzené javy, ale jednouchú premyslenú konšpiráciu ľudí, ktorí majú potrebu vyvolávať strach, stres, moment prekvapenia, aby sme konali neuvážene a dalo sa nami manipulovať. Časom som sa naučila reagovať chladnokrvne.

Hanusovu kniha, ktorá signalizovala bodku za prípadom Cervanová

Pred nedávnom keď sa objavila prvá upútavka na knihu manžel ju ihneď objednal a čakali sme na deň vydania. Manžel je kardiak , diabetik , hypertenzik s problémami so zrakom a invalidný dôchodca, ktorému mozog , úsudok , pamäť a intelekt dobre slúži, má skúsenosti a nesmiernu trpezlivosť. Množstvo vážnych diagnóz neovplyvňuje jeho duševné schopnosti. Spravuje celú našu aj moju agendu a archív, profesionálne monitoruje našu záujmovú oblasť a všetko, čo súvisí s prípadom Cervanová.

Navyše je voči mne vo výhode. S Nitranmi odsúdenými za vraždu medičky má osobnejšie vzťahy, nakoľko je takmer ich rovesníkom, pochádza z Nitry a pozná sociálne, kultúrne prostredie 70 – ich rokov. Mnohokrát som naozaj s prekvapením z ich rozhovorov zachytila také informácie, ktoré by som pre vekový odstup ani možno nezbierala. Riešila by som investigatívny zber a analýzu.

Dvadsať rokov spoločne pracujeme na zdokumentovaní a odhaľovaní vážnych justičných korupčných prípadoch, na sudcoch, prokurátoroch, policajtoch, ich metódach konšpirácie, vzájomnej servility a korupcie. A tak aj v prípade Cervanová, ktorému som venovala veľa času a energie preberali sme všetky dokumenty,  analyzujeme ich význam, často identifikovali a overovali pochybnosti. Niet divu, že k mojim článkom sa manžel vyjadruje v diskusiách. Manželova komunikácia s odsúdenými Nitranmi je veľmi priama. Práve naše skúsenosti, komunikácia, vyjadrenia, vzťah s odsúdenými a stokrát preverené fakty nás držia v presvedčení o ich nevine a v páchaní škandalózneho justičného omylu na nich. Myslím, že najväčšieho v dejinách justície a kriminalistiky v Československu.

Martin Hanus a  jeho PR aktivity

V septembri 2017, po zverejnení názorov sudcu Klimenta, ktorý bol členom senátu posielajúceho v obnove konania Nitranom opäť za mreže v konzervatívnom denníku Postoj – zaplnilo diskusné fŕum množstvo sfalšovaných fb profilov s našimi fotografiami. Prvýkrát bola brutálnym spôsobom zneužitá naša identita, s cieľom našej kompromitácie. Verili sme, že po zásahoch sa situácia nezopakuje, ale mýlili sme sa.

Manžel pravidelne prispieva v diskusiách k téme Cervanová v rôznych médiách v snahe vysvetliť veci a priniesť poznatky tým, ktorí sú ovplyvnení demagogickou revíziou a hanebnou beletrizáciou prípadu zástancami rozsudku. V diskusiách sa objavujú dve kategórie ľudí. Prvá je zmätená z rôznych mediálnych informácii a snaží sa otázkami a názormi zorientovať v tom, prečo odsúdenie Nitranov bolo nezákonné, vyšetrovanie neústavné a rozsudky protiústavné. Druhá skupina sa snaží tieto otázky vysvetliť v diskusii, aj keď k tomu nie je taký priestor. V druhej skupine sa okrem fyzicky existujúcich ľudí diskutujú identity falošné.

Špecifiká fiktívnych profily diskutérov

Pozliepaný profil na sociálnej sieti s  pochybnými priateľmi, fotografiami stiahnutými z webu a jasnej profilácie statusov je zarážajúca ich informovanosť o  detailoch, ktoré nemôžu byť známe nikomu, kto sa s prípadom nezaoberal profesionálne alebo z titulu svojej funkcie vyšetrovateľa, prokurátora, sudcu. To vidieť aj na citovaných faktoch, ktoré sú ale šikovne zmanipulované fabuláciami aby čitateľ nadobudol dojem, že sa tu objavil tajomný vševed alebo James Bond, ktorý vie všetko ako pán Boh. Na portáloch kde sa musíte prihlásiť zo svojim profilom z Facebooku je aspoň jedna vec jasná, že prevádzkovateľ stránky nenesie zodpovednosť za ich selekciu, túto preberá autoritou FB .

Vo chvíli, keď začnete písať do Konzervatívneho denníka vaše názory sa na vás zavesia spomínaní diskutéri, známi z iných portálov s  falošnými identitami a  znakmi profesionálnej dezinformačnej kampane.

Keď manželovi v septembri 2017 sa opakovane stalo, že niekto v diskusii vytvoril pod jeho zdeformovaným menom niekoľko profilov, zneužil jeho fotografie z FB a začal písať v jeho mene vyzeralo to, ako by ho niečo postihlo, začal negovať všetky svoje predošlé názory, vyjadroval sa slovníkom kreténa, priznával sa, že v alkoholickom opojení koncipujeme naše názory, ale nakoniec sme si uvedomili, že sme Nitranom naleteli a máme ich aj my za vrahov.

Tu je iba slabá, publikovateľná ukážka z  falošných príspevkov. Za povšimnutie stoja nicky:

Manžel vyzval správcu portálu, ktorý relatívne rýchlo trolov a ich príspevky odstránil, dokonca sám nám iniciatívne oznámil aj novovzniknuté nicky s manželovým deformovaným menom, a tiež aj ich odstránenie. Takmer sme na túto nehoráznosť zabudli.

V máji prišla kampaň Martina Hanusa k jeho knihe, ktorou dával bodku za prípadom Cervanová vo svojej predstave. Ešte som nemala knihu, len citáty, upútavky a vyjadrenia Hanusa a iných, keď som si uvedomila, že opäť sériou klamstiev pripravujú manipuláciu verejnej mienky a považovala som za potrebné reagovať . Na Denníku N som publikovala názor na tento počin a sledovali sme aktivity Hanusa, ktorý pokryl nielen mienkotvorné denníky a bulvár senzačnými vyjadreniami, ale aj Slovak Spectator a rôzne konšpiračné stránky ako Tóthov Dateľ. sk. Familiárne pohovoril s Marekom Vagovičom a reagoval na Glváčove pochvaly a kritiky.

Manžel sa zapojil do debaty asi na dvoch miestach a potom dostal upozornenia od svojich známych že podľa obsahu vyjadrenia nezodpovedajúceho jemu niekto si prisvojil meno a vypisuje tam dehonestujúce poznámky. Aj tento krát síce správca odstránil tie falošné príspevky,ale vzhľadom na platnú zásadu GDPI neoznámil IP adresy ako minule.

Apropo. IP adresy zo septembra 2017 viedli na známe kaviarenské miesto v Bratislave, nad ktorým má byt novinár previazaný na Hanusa. Manžel opäť oslovil pána šéfredaktora. Martin Hanus určite sleduje diskusiu pod svojimi článkami , naše názory pozná a určite si všimol nielen dehonestujúci obsah, ktorý evokuje totožné seba obrodenie názorov a katarziu v posudzovaní Nitranov akým prešiel Hanus, keď sa obrátil z ich obhajcu na ich oponentov.

Chápem, že šéfredaktor nesleduje všetky diskusné príspevky a nemá dosť vedomostí na to, aby podľa obsahu posudzoval ich falošnosť. Aj to chápem, že Postoj.sk stále používa (možno zámerne) taký diskusný systém, v ktorom si vytvoríte aký chcete nick napríklad @hanusjeindian a potom píšete, v záplave nickov admin nerieši ich obsah, hanlivosť, útoky, ale Hanus svoj článok a reakcie sleduje a preto si dovolím tvrdiť, že podľa princípu kto mlčí ten svedčí sa dobre zabáva na dehonestovaní svojich kritikov týmto spôsobom.

Tu je na ukážku niekoľko takýchto falošných príspevkov:

Definitívna bodka za kauzou Cervanová

Gabriel Teleki  Veronika Hricová  

výborný komentár. ja som tiež dlhé roky ako blázon veril Nitranom v ich nevinu a teraz ma to neskutočne mrzí a trápi a hanbím sa za to s manželkou. podľa mňa to spravili Nitrania JEDNOZNAČNE. bez pochýb. po tom čo som si naštudoval ten archvív Kaniciach

Martin Glváč mi robí reklamu, ktorá ma neteší

Gabriel Teleki  franto  

ja si tiež myslím, že vyšetrovatelia si mohli nájsť stovky iných politicky nepohodlných adeptov s automibilom, na ktorých by to našili ale proste nie, vyšetrovali to. a našli vinníkov – 7mich nitranov, ktorí znásilnili (s výnimkou Lachmana) a potom aj zavraždili nevinnú ľudmilu cervanovú. a to som im roky veril ako blázon

Gabriel Teleki  Mimo prudu  

no váženy profil. odporúčam túto knihu si prečítať: https://www.martinus.sk/?uI…

Gabriel Teleki  Dagobert 

súhlasím s vami p.Dagobert. a to som si roky myslel že tí Nitrania sú nevinní. a až teraz po odhalení týchto archívov zisťujem, že sú to znásilňovači a vrahovia. hanba im. nedokážem pochopiť ako som mohol byť taký zaslepený. bol som šokovaný keď som počúval nahrávku Zimákovej, o ktorej som si myslel že je obeť ale v skutočnosti ona tam fakt bola. sila… som zhrozený

Gabriel Teleki  Silvester  

no tak tá Lesná je riadne mimo. najviac ma mrzí, že som s ňou roky súhlasil a obhajoval vrahov. strašne sa za to ospravedlňujem. snáď to nejako napravím. a dík za ten link. mňa zaujala hlavne kniha Martina Hanusa a tiež som sa hlbšie pustil do kníh Petra Tótha a mrzí ma že som sa správal ako obmedzený slepý nevzdelanec

Aký pán taký krám .

1. Hanus používa klamstvá a demagógiu a ako nástroj, pričom dáva pozor na to, aby formulácia nebola žalovateľná, ale vyvolávala ilúziu ( Napríklad upútavka na obalu knihy, že obsahuje operatívny policajný spis – čakáte spis, dostanete dve správy).

2. Spolieha sa na symptóm senzácie chtivosti u médií ,ktoré preberajú jeho citáty a vyjadrenia a ani za mak neriešia, či to je pravda ( Napríklad tvrdenie, že Nitrania už pred prípadom Cervanová, ale aj potom znásilňovali a unášali ženy ).

3. Útočí z prostredia vlastných novín a portálu, kde by mohol mať kontrolu nad férovosťou a poctivosťou diskusie, ale on to nechce a nezasiahne. Vyhovuje mu skompromitovanie svojho kritika tými najpodlejšími prostriedkami, ktoré boli práve príznačné pre dezinformačné kampane ŠTB. Zaujímalo by ma, že či by spozornel a začal reagovať na to, keby na podobnom princípe zorganizovaná a platená skupina trolov začala vytvárať nicky, mená, profily ktoré by sa priznávali k ľútosti, alkoholizmu, k náboženskému pomýleniu, k posadnutosti a organizovanej konšpirácii na rôznych weboch. Nestíhal by ani to sledovať a nie to ešte korigovať.

Pri anonymite IP adries by nikdy nezistil kto to bol. Na to treba iba dve veci: Peniaze na zaplatenie trolov a kus totalitnej povahy spojenej s drzosťou a nenávisťou. Taká kategória ľudí sa zastáva Martina Hanusa v diskusiách. Ako sa mu podarilo primäť k názorom autority, ktoré sa mu vyjadrili v knihe ešte nevieme. Som presvedčená, aj oni povedia čo o veci objektívne majú zistené.

Konšpirácie, podvody, podrazy, fabulácie a spôsob vedenia mediálneho boja za ukrižovanie Nitranov ktorí dostali 102 rokov, vykonali trest a bojujú o svoju rehabilitáciu investigatívou a právnou cestou je produktom neutíchajúcej nenávisti voči nim. Uvidíme ako ďaleko dokážu niektorí ľudia zájsť a zneužiť tento prípad na politické ciele, tak ako to odštartoval Glváč.

Vox populi v dnešnej dobe môže lámať väzy a nikdy nikto nevie u koho pretečie pohár práve počinmi akým je Hanusova kniha, alebo masívne nasadenie agentúrnych trolov na diskutujúcich.

Skúsme hádať koho za tým väčšina ľudí hľadá….