Záverečná reč – Andrášik

7/Prečo došlo ku podpisu papierov ,ktoré mi tí čo pokúšali o moju fyzickú likvidáciu  dali podpísať – oni to volajú tzv. „priznanie“ ?

 

       Nerád o týchto veciach hovorím asi ako každý človek , ktorý bol totálne deklasovaný a drvivo zlomený,proste ponížený až na „úplné dno“ !!

 

          Celá akcia policajtov išla pomaly  zo dňa na deň – z hodiny na hodinu -plazivá a stupňujúca sa depresia a strach . Nebolo to tak ,že dostaneš pár faciek a priznáš sa za pár minút  ku tomu , čo si neurobil – aby si sa vyhol daľším fackám . Aj tak sa vtedy robilo asi nemusím menovať „svedkov“ , ktorý pod týmto vplyvom  „svedčili “ .

Táto story pre mňa začala niekedy v apríli 1978 teda ešte 3 roky predtým než ma Valášik strčil do basy .A podotýkam , že dovtedy som ani nevedel , že bol nejaký únos Cervanovej  – ak aj som niečo náhodou zachytil- tak to aj okolo mňa rýchlo preletelo preč . V tom apríli 1978 ma prvý krát odchytil a začal robiť na mňa nátlak  násilník Pálka .Zavrel ma na ŠTB a asi 8 hodín mi nadával a vyhrážal sa mi tým najzvrhlejším spôsobom .

Stále na mńa reval  , vyhrážal sa všetkým možným na čo si spomenul celý deń . Popritom mi hovoril , aby som sa nebál a povedal to na Brázdu -ale ja som sa bál jeho a nemal som čo povedať na Brázdu .Paradoxne on hovoril mi ,že sa nemám báť niečo povedať , (čo ? )   avšak ja som sa bál jeho Pálku lebo on ma ohrozoval  .On pre mňa predstavoval hrozbu a nútil ma podpísať ,to  čo pravda nebola  a tvrdil mi už vtedy – neskôr aplikoval to aplikoval u Urbánka aby som sa nebál Brázdu a povedal to na neho !  Čo ?

V tom istom roku v júni 1978 – ma už dal zavrieť asi od stredy do piatku  !!

Vtedy som prvýkrát pochopil ,čo to znamená “ pekne rozprávať “ .Pekne rozprávať

pre Palku znamenalo vymýšlať si detaily na Brázdu a daľších ,v prvom rade majú byť

9.7.1976 v UNIC klube , potom majú vystupovať agresívne a ďalej musia byť v blízkosti Cervanovej( paradoxne však ona bola v skutčnosti s Komorom ) a môžu opustiť klub okolo 22,30 tak ,aby boli podozriví  z únosu !§! Fikcie , ktoré Pálka hučal do mňa od rána do večera .Už vtedy v roku 1978 som vedel presne celý jeho scenár aj s detailami ,“ktoré musel povedať len páchateľ „! – bol Pálka páchateľ vraždy Cervanej ,keď z hlavy súkal jeden detail za druhým ? V zmysle Valášikovej logiky určite -hovoril mi toľko detailov vraždy .Okrem toho si pamätám ,že tam bol aj nejaký Slovák s menom Stacho .

Takto to začalo .

Prepustil ma  a ja som začal uvažovať , že ako je toto možné ?Zadrží ma nejaké individuum   a beztrestne sa mi môže vyhrážať !  Naviac mal som dojem ,že tie vyhrážky myslí vážne a dokonca ich môže aj splniť !! V tomto štáte fungovala nejaká zvláštna  moc a tá zlá osoba (Palka ) je v nej dôležitý jedinec .Bol osobný vyslanec federálneho námestníka ministra vnútra Pjesčaka .

Naviac dal ma na 2 mesiace sledovať – neviem aký to malo zmysel ,sledovať nevinných ľudí takto vyhadzovať štátne peniaze .

Potom som mal asi rok pokoj – zrejme vtedy sa vecou zaoberal nejaký  Polívka

ten sa asi nevenoval vykonštruovaným veciam . Pálka uvedené skutočnosti vypovedal na pojednávaní na Najvyššom súde ČSFR .

Potom zrejme nastúpil k veci opäť Palka a dal ma ešte  vyťažovať „U 2 levov „a do nejakého konšpiračného domu v Lamači a potom ešte na februárke .Vždy to isté nátlak a vyhrážanie .Ak by sa skutočne vyšetrovalo , tak potom nie u mňa – pretože ja som Cervanovú nikdy nestretol a tie únosy sa ma netýkali  .

 

       Začiatok  neslobody -deň 15.6.1981

 

Skoro ráno okolo 5,30 hod. zazvonil mi na byte zvonec ,vo dverách 2 muži  povedali rozkaz : Oblečte sa , pojdete s nami !!!

Pálkova zločinecká skupina opäť v akcii ! Myslel som si , že možno  sa vrátim dnes večer alebo ma pustia o 2 dni ráno /48 hodín CPZ/ -lenže väznili ma 3-tí deň a potom 4-tý deň .A ďalej ,a ďalej …

A samozrejme znovu vyhrážky – napätie stúpalo .Ty niečo vieš a my aj vieme ,že si nevinný ale povedz niečo na tých druhých –  Čo ?  Vymysli si niečo , hneď bola jasná “ objednávka “ !

Oni mi za tie dni narozprávali v otázkach a aj mimo nich  toľko detailov  ,že by človek musel byť jasný „magor“ aby  nevedel čo chcú podpísať .To ich kvázi-naivné  vyjadrenia o tom ,že to a to sa museli len od niekoho dozvedieť – je tak nezmyslelné ,keby človek mohol počuť takýto celodenný 20-hodinový „výsluch“ ,tak by nikdy neuveril takým výmyslom  .

Išlo to rovnako ako predtým – nevidel som tam Pálku ale z toho ,čo mi hovorili bola to veľká akcia  .Zatvorili možno 20 ľudí alebo i viac !!! Bola to účelová akcia a niektorých už donútia aby sa priznali -bolo im to jedno – ten kto nevydrží sa stane ich obeťou – a smolu majú tí ktorí sa dostanú do takýchto výpovedí . Dej stále rovnaký : celý deň vyhrážanie , len keď ich to už nebavilo alebo si odskočili na svačinu , vtedy som mal aj ja pauzu . Prirodzene ,že som nejedol celý deň -len som fajčil cigarety a dali mi kávu alebo vodu . To asi bolo súčasťou nátlakového programu lebo cítil som strach presiaknutý celým telom a bol som taký exitovaný tým kofeinom

a nikotínom -samozrejme vtedy som sa cítil  absolútne blbo .Ten strach vyplýval z neznámeho ohrozenia od Palkovej nezákonnej skupiny .Nezáleží na tom ,že teraz už to boli iní – aj oni boli členmi skupiny a pokračovali v nezákonnej činnosti -nakoniec vrchným šéfom bol Pjesčak všetkým /možno správnejšie by bolo Pjesčakovej zločineckej skupiny / Samozrejme boli to stokrát opakované otázky a moje odpovede boli pre nich vždy len „zapieraním“ a vždy išlo len o to aby som im dal takú odpoveď akú oni chceli pravda ich nezaujímala Bolo to absolútne pre nich bezproblémové stavať otázky tak aby z nich bolo jasné čo potrebujú ako odpoveď .

Nakoniec Lamačka to povedal ich cielom bolo získať prevahu -nadvládu -a jediným spôsobom bolo vytvaranie atmosféry strachu a nadvlády – o nič iné im nešlo .Išlo im o to aby som sa ich bál -čím viac strachu tým lepšie pre nich -to bola ich metoda . Lamačka to priznal so slovami : usilovali sme sa získať prevahu alebo nadvládu !

Pravda ich nezaujímala .Výpoveď ich nezaujímala .Nadvláda nad mojou osobou  ich zaujímala !!! Dopredu mali jasné čo sa má označiť za skutočnosť – iné slová boli len iniciatorom ´daľších a ďaľších vyhrážok .

 

Tlak policajtov z jednej strany sa sústreďoval na to ,aby ma presvedčili ,že možnosť mojej fyzickej likvidácie formou trestu smrti je reálna – stále viac som tomu veril ,že sa stanem obeťou justičnej vraždy .Kým existuje trest smrti tak sa môže stať aj justičná vražda .Ten ,kto hovorí že sa nebojí takejto úkladnej smrti  , ten klame . A ten ,čo hovorí ,že nepriznal by som ,čo som nespravil jasne nebol v takejto a podobnej situácii .  Pre komunistický režim problém justičnej vraždy neexistoval -morálka v tomto prípade bola pre prokurátora nepodstatná a početné justičné vraždy z 50-tych rokov  boli pre nich nezaujímavé . Tento moment pomáhal šíriť strach v spoločnosti a teda mocipáni vždy našli dostatok sluhov na to , aby to za nich vykonali .Obete justičných vrážd z 50-tych rokov boli silným výkričníkom -a pre každého kto o nich vedel znamenali snahu hľadať východisko – samozrejme  Valášik sa týmto problémom  nezaoberal  resp. nezaujímali ho vôbec . Za to aby prepustil nevinného nemal ,žiadny postup žiadne odmeny ,len vynadané problémy event. skončenie kariéry na prokuratúre .nepripúšťal si a aj dnes si to nepripúšťa,resp.aspoń to hrá .V skutočnosti v roku 1990 mal iné názory a sú o tom dôkazy .

Ja som to vždy s hrôzou sledoval filmy o justičných omyloch /samozrejme na západe / ,akoby som tušil ,že sa to môže aj mne stať .Filmy o justičných omyloch ma magicky priťahovali – bohužiaľ ,keby som  o nich nevedel ,tak tomu nepodľahnem .

 

  Takže vlastne môj strach sa stupňoval a teda možno to videl Lamačka na mne .

To mu dovolilo zahrať hru s mojim alibi : máme výpove´d Francúzok a vedieme 10:1  .A povedal si ešte trochu pritlačíme a máme ho  .!

 

           Popis jedného dňa na cele do polovice augusta

 

Ráno budíček o 6,00 – zapnú svetlo na cele  – a bachar klope na dvere aby sme vstali z postelí.

Zdvihol som sa a uvidel som Fagana -okamžite som sa cítil zle , ako v klietke

s jedovatým  hadom .Aj keď som vedel ,že ma začne obťažovať až trochu neskôr aj on obyčajne potreboval ešte trochu dospať .tak posediačky -lebo po 6,00 sa už nemohlo ležať na posteli  a tak sa to všelijako fingovalo .

Ranná hygiena – WC a umyť sa trochu a potom diemať na cele až dokým neprídu rańajky .Okolo 7,30 – 8,00 sa otvorilo okienko na dverách a  obyčajne bielu kávu v hliníkovom ešuse a štvrťka chleba .

Asi po 6-7 týždńov mi Fagan oznámil ,že on ma bude vyšetrovať ,pretože nemá čo robiť a nakoniec ho to zaujíma – a nech ho neskúsim klamať  .Hneď som pochopil ,že je zle !Okamžite ma aj informoval ,že on je presvedčený ,že niečo s tým mám a tak ,aby som mu nehovoril ,že CERVANOVÚ nepoznám .Bolo jasné ,že jeho požiadavka  je tá istá ako u policajtov :priznanie .

A práve vtedy aj Fagan začal robiť na mňa nátlak – môj fyzický strach z neho bol obrovský a keď niečo chcel odo mńa ,tak si to automaticky zobral – môj majetok bol jeho majetkom ale jeho zopár švestek bolo len jeho .Ale on vlastne nemal nič ,lebo na neho– zloducha – každy kašlal a boli radi ,že je zatvorený v base aspoň nikoho neotravuje .Na cele bol asymetrický vzťah on Fagan mohol všetko a ja som nemohol nič . Potom postupne začal na mňa útočiť ,  zaháńal sa po mne a naznačoval  možnosť fyzického útoku ,mnou vždy až tak miklo -mal som z neho  stály strach .

Keď bol s niečím nespokojný tak bol agresívny  .Niekedy viac ,niekedy menej .Občas do mňa len tak štuchol ,aby som si uvedomil ,že má nado mnou jasnú prevahu .

Niekedy  skočil po mne , chytil ma pod krk a začal ma škrtiť a lomcoval so mnou ako s bábkou .Od strachu som ani nedýchal a nebol som schopný žiadneho odporu ,nedokázal som mu vzdorovať ,nedokázal som ani zazvoniť na zvonec ALARM na cele a privolať pomoc policajtov .Koniec koncov  som zopár krát aj počul ako zvonil o pomoc nejaký väzeň a vždy sa stalo len to ,že mu bachar povedal ,že “ nejako sa dohodnite “ . Proste útoky väčšieho a silnejšieho silnejšieho väzňa na slabšieho väzňa neboli ničím mimoriadnym a okrem toho nebol to najmenší dovod ,aby sa robili zmeny na cele .Takže to bolo to ,čo on tiež vedel ,pokiaľ na mne nebude krv a nebudem tam dolámaný ležať tak bachari nič neurobia -lebo nič sa nedeje .

Stokrát radšej by som býval vo väzení sám ,ale vraj to nebolo a asi ani nie je možné .Lebo vraj to je väzeńský  trest a ja trest nemám -ale pre mňa bolo trest keď som musel bývať s niekým kto ma terorizuje .

            Vždy keď došli pre mňa na výsluch policajti , tak som mal chuť to povedať advokátovi ,ale bál som sa ,že nič z toho nebude ,že mi nebude môcť pomôcť .Nemohol som s ním ani rozprávať a takisto jeho prítomnosť bola vlastne dozor nad policajtmi ale len počas tej doby keď bol pri výsluchu .

             Jediné na čo som sa odvážil raz skúsiť bolo to  že som policajtom za prítomnosti advokáta o tom povedal – nakoniec obhájca bol jediný spojenec v tom nepriateľskom svete -hoci vedel som ,že vlastne moc toho nemôže.

Sťažoval na Fagana u Lamačku za prítomnosti Turinagy /TN/ -bolo to také prekvapenie . Lamačka mi povedal , že asi som vzťahovačný a že to sa mi iba zdá !§! Keď by robili nejakú zmenu /on mal dávať návh na zmenu v cele /tak by som mohol dostať ešte horšieho ako Fagan .Ja som bol Faganom šikanovaný a terorizovaný a odvážil som sa sťažovať -lebo to je problém šikanovaných ľudí , najsť v sebe odvahu sťažovať sa  -bolo to za prítomnosti TN  niekedy  pred mojim zrútením dňa 26.8.1981

Bol som už značne duševne vyčerpaný a doteraz to bývalo tak ,že ma tam dolu  predtým než prišiel advokát aj 2 hodiny presviedčali o tom ,že moje jediné šťastie v živote nastane ,keď dám výpoveď ,ktorá sa im bude páčiť a im sa páčila len jediná výpoveď -taká kde poviem ,že som bol s Cervanovou .To je jedno čo budem podpisovaťďalej ale mám začať s tým ,že som bol s Cervanovou .Čo na tom ,že ona bola v skutočnosti s Komorom ,nie je podstatné

Depresia sa pokračuje deň za dňom a pomaly takmer nebadateľne sa stupňuje .

Bezmocnosť voči  hrozbe mojho zavraždenia je ubíjajúca a nedokázal som sa vzoprieť Faganovi Súčasne policajti Lamačka a spol. vidia na mne ,že sú v prevahe-tú im však nedáva pravda,dôkazy a fakty ale mocenský apaprát ,čo majú za chrbtom .Oni sami predpokladali ,že už stačí iba jedna silnejšia akcia a ma zlomia .Preto pripravovali veľkú násilnú akciu tak ,aby ich tam bolo veľa dlhú dobu a silný nátlak .

             Vtedy prišiel výsluch 25.8.1981 .Bol som s nimi dlho vo vyšetrovacej cele a lenna poobede tam prišiel na chvílu advokát . Akože čakáme na advokáta a medzitým  mi rozprávali o tom ,ako by som mal zmeniť výpoveď a aká je moja situácia beznádejná ako ako oni to ani nechcú – ale budú mi musieť dať trest smrti . Po návrate od nich ma čakal výsluch ešte od Fagana.

Potom na druhý deń 26.8.1981 znovu od rána nástup na vyšetrovaciu celu .

Vtedy už sa ani nehrali ,že čakáme na advokáta  a celodený nátlak ostré vyhrážky,ohrozovanie na živote, atď .Výsluch bez advokáta ale o to väčšia sila na strane nátlaku . V ten deń sa ich tam muselo motať aspoň 20 kusov .Prichádzali a odchádzali z cely .Tam už to lietalo na ostro ako za Palkovho režimu .Mikanie a štuchanie , náznaky úderov a útokov na moju osobu revanie a hučanie sa striedalo so  vyslobodením v podobe kvazipriznania .To bolo súčasťou atmosféry strachu .

Zlomili ma a na ich uragán otázok som im začal prikyvovať  ani neviem ako a oni ma nechali dýchať a existovať a hovoriť mi ,že to je dobre že prikyvujem ,že teraz ma už neobesia atď atď

   Bol to postupný proces a trval 2 a pol mesiaca ,ktorým ma dostali do stavu úplnej bezmocnosti a neschopnosti odporu voči ich agresii .Bál som sa ,že ma chcú zabiť   – a to je ten naj väčší strach  a navyše o tom ,že ma chceli

fyzicky likvidovať je dostatok dôkazov v zápisniciach .

      V tom období robil na mňa posudok aj psychiater Mudr.Vražda a v tých dňoch robil so mnou rozhovory on aj Mudr.Mokrášová  . Samozrejme aj jeho posudok  hovorí o tom, že som sa nacháchzal v subdepresívnom stave a s vyraznými znakmi úzkosti a tenzie . Je to len iný výraz na slovo strach ,o ktorom ja hovorím .

 

Po výpovedi z 27.8.1981 už som nemal vlastnú vôlu a zdravý rozum z mojej mysle zmizol . Bol som  duševne  zlomený človek a ďaľších 8 výpovedí sa konalo len v duchu konštrukcií a lží . Bolo to 1.9. , 2.9.,8.9.,11.9.,16.9. ,22.9.,2.10., 27.10. 1981  .

Zapodievať sa detailami a analyzovať ,že prečo v tej je takáto konštrukcia v inej je už zase iná konštrukcia a že 11.9. sa rozoberala ešte aj Faganom donútená ďaľšia výpoveď a navyše som sa ho bál ešte aj označiť ,že to bolo z jeho donútenia .

 

    Recidivista  Fagan sa ku tomu potom dokonca verejne priznal dokonca aj ku tomuto detailu s popísanými stranami. Fagan sa bez hanby  svoju činnost popísal .    Priznal ,že ich robil pre plk.Skanka a pravidelne sa sním stýkal a podával hlásenia a dostával nové úlohy .Vtedy na hlavnom pojednávaní 1982 stačilo Valášikovi  len skontrolovať knihu návštev vo väznici  v justičáku . Neurobil to . Mal možnosť preveriť či Stanko má legálny dôvod navštevovať Fagana -pán Majerhofer sa na hlavnom pojednávaní vyjadril , že to bola jeho povinnosť . Dnes sú vraj tieto knihy návštev skartované .

 

        Tieto tzv. výpovede vykazujú rozpory medzi sebou a dúfam ,že ich nemusím rozpisovať sú to grcaniny môjho zlomeného mozgu konštruované policajtmi a Faganom .Fagan mal jasné inštrukcie ,že „niekto musel odviesť Francúzky „a tak ma tlačil ale chcel tam niekoho iného a tak som si vymyslel meno Novotný .

Novotný a Kováč je najbežnejšie meno a tak mi to sadlo na Novotného .Súčasne upozorňujem aj na nákres v ktorom je potok Čierna voda ústi do jazierka čo je len ďaľšia absurdita – potok takých rozmerov nemôže bez odtoku ústiť do takejto „väčšej mláky „.

 

 

 

Na záver sa ospravedlńujem všetkým , ktorých táto moja slabosť postihla

a nejakým spôsobom poškodila  – možno je to tak

 

 

 

4/ Tým že nátlak poprel to neznamená ,že brutalita nebola -je prirodzené ,že ten sadista čo nátlak robí sa neprizná .

A on -práve naopak neurobil žiadne kroky na to ,aby prešetril zákonnosť krokov policajtov

a okrem toho nikdy nepreveroval to čo mohol   knihu návštev väznice zo dňa 26.9.1981

a podobne  .Kontakty Fagana s policajtami atď

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čím je vlastne celá kauza Cervanová taká zložitá  ?

Tým že sa vôbec nejadná o  Cervanovú .Lebo samotné označenie aféry ako kauza  Cervanová je chybné lebo v tejto veci nikdo záležitosti okolo únosu Cervanovej  nevyšetroval ale zatajoval .

Rozbory a analýzy  zatajujú a zistenia skrývajú svedkov zakrývajú ich výpovede

menia podľa  nezákonných cielov .Čo je pri vyšetrovaní nejakého únosu štátne tajomstvo ? Ja som mal byť fyzicky likvidovaný  a niekto mi povie ,že to je štátne tajomstvo .

 

a1/Tým,že nemá nič spoločné s Cervanovou a

 

a2/je naruby prevrátené označenie  zločinca a jeho obete pretože zločinci sú policajti a obete sme my – a tí zločinci nás vydávajú za zločincov proste v štýle zlodej kričí chytte zlodeja !

 

Valášik -1/ úmyselne zdôrazňoval svoju politickú neangažovanosť – treba

zdôrazniť ,že bol nomenklatúrny káder na generálneho  prokurátora SR a dokonca

aj na CSSR  .Proste     bolševický káder najtvrdšieho razenia preverený ŠTB práve

 

na prípade Cervanová  sa stal jedným z adeptov na najvyššie stranícke  a štátne ,

funkcie .

Pretože generálny prokurátor bol za komunistov silnejší pes ako predseda Najvyššieho  súdu v takýchto mocenských prípadoch – nestalo sa ,aby NS prijal žiadosť ,ktorú         odmietol GP .Feješ Valášikov ochránca bol najvyšší Husákov kôň v komunistickej   justicii -takýto ľudia stáli dokonca nad ŠTB oni ju kontrolovali takže nejaký agent ŠTB

bol vykonávateľom ich príkazov -stačí sa ohliadnuť do 50-tych rokov a napr.

do kauzy Pivarči   v ktorej jasne tiež chcel zneužiť funkciu

 

  A naopak z nás a hlavne z mojho otca robil vysokého pohlavára ,hoci to je smiešne .

Na kauze Babinský sa mohol vybúriť na zlatých pohlavároch aj na Lenártovi

na ktorého slová dnes jasne prekrútil -Lenárt mu totiž  volal ,a dával mu pochvalu  za to že poslušne plní stranícke úkoly .

 

bola taká funkcia ,do  ktorej nejaký Okresný tajomník strany namohol

zasahovať .Okrem toho jeho otec bol tiež riaditeľ podniku ako aj môj

a možno väčšieho .

2/ vyhýbal sa dôkazom Lazový ,mrtvola ,miesto únosu ,atď

hovoril ako vždy len o svojom presvedčení – v justícii mali presvedčenie

komunistický justiční  zločinci z 50-tych rokov a popierali dôkazy

3/ Ako vždy zdôrazňoval priznania , bez ohľadu na to ako ku nim prišlo

nikdy nepreveroval aj keď mal na to dostatok dôvodov skutočnosti okolo

brutálneho nátlaku ktorý robili policajti na svedkov a napr, najatých väzňov.

.

5/   Ako vždy zdôrazňoval svoje presvedčenie -to je však nezmysel -pretože

ja som presvedčený ,že Cervanovú zabil Valášik s Lamačkom a tieto justičné

zločiny  robili preto ,aby zakrili svoj vlastný zločin . Keby mi ho dali s tými právomocami i neprávomocami ,tak by mi napísal   toľko priznaní ,koľko by sa mi zachcelo .Ale nikoho

s týmto mojim presvedčením neotravujem !!!!

A plánikov ,ktoré poznal len páchateľ by mi nakreslil každý druhý deń nový !!

Ku tomu ďaľšie presvedčenie : Človek sa neprizná ku tomu  ,čo neurobil !!

Vidno ,že vždy bol len na tej strane ,kde sa nútilo do priznania -nikdy nebol

ten ktorý bol nútený .A preto tára tekéto nezmysly.

 

 

6/ Francúzky – snažil sa prehodiť zodpovednosť na Generálnu prokuratúru

čo je nezmysel ,pretože ak by chcel prešetrovať alibi tak by tam nebolo

ukončené prípravné konanie -nie je žiadny doklad o tom ,že by urobil čo

len jeden krok .

Jeho vyjadrenie ,že to nebolo v jeho kompetencii je úplne hrozné  a zavrieť ma bolo v jeho

kompetencii ?Tvrdil ,že vraj to bolo v kompetencii generálnej prokuratury ale

potom nemal ukončiť prípravné konanie a mal v ňom pokračovať a ukončiť ho

až po preverení alibi .Z dnešného pohľadu by ho asi okamžite z KP vykopli ak by to

neurobil .

 

7/ Teror voči skupine obyvateľstva -najsť príslušné § v trestnom zákone

Nesmiete sa čudovať tým stovkám ľudí ,že podpisovali výroky

o ktorých vedeli  ,že sú nepravdivé . A keď hovorím stovkám /100/ tak to  myslím doslovne najmenej  sto . O tom by nás presvedčil ten operatívny spis .Ten pokiaľ nie je skartovaný

alebo aspoň časť nie je skartovaná dokazuje ,že tu niekoľko stoviek ľudí podpísalo výroky ktoré nie sú pravdivé .

 Vymenovať všetkých :Proxa, Balay , Piaček ,Verčinský ,Vajling , Migrová ,

Varga -proste každy jeden z nich bol zatknutý a donucovaný svedčiť

   A ten teror, ktorý nesporne hraničí s prenasledovaním skupiny obyvateľstva

a až s genocídou stvoril Palka a Pjesčak pod zámienkou vyšetrovania Cervanovej

9/ Zoznam absurdít vo vykonštruovanom scenári

Vykonštruovaný scenár vlastne možno nazvať zoznam fantastických absurdít .

Je namieste otázka ,prečo ho toľkí ľudia akceptovali  ?  Asi preto , že to akceptoval

Pjesčak námestník ministra a tým to bolo schválené -a všetci už potom len papúškovali

o grupensexe 7:1 ako o úplne samozrejmej veci ,ktorá sa deje na každom kroku  .

     –  a ) nápad so skupinovým násilným sexom v pomere 7:1 je myšlienka

pre mňa úplne neprijateľná .Neviem pre koho je takáto hra tak zábavná

akoby bola na dennom poriadku – či pre pána Pálku alebo Valášika .Oni prišli s touto

ideou ,takže možno pre nich hej ale pre mňa nie

–   b) Totálna neznalosť práva a tvrdenie ,že ona vykrikovala, že  7-8 ľudí udá

a to bude usvedčujúci dôkaz .Predsa skôr než sa dá dohodnúť na nejakom

vražednom losovaní ,sa dá dohodnúť tom ,že 7-8 ľudí bude svedčiť proti jednej osobe

a teda neprichádza do úvahy nejaká sankcia   a opäť je motív “ v háji “

-c  odchod Francúzok s Lachmanom a Dúbravickým  nehovorím ,že som o nich nevedel

ale boli  to pre mńa osoby s ktorými som sa nestýkal a teda takýto skvelý nápad Valášika

je opäť len z ríše absurdít

– d  Urbánek vypovedal na súde 1982  ,že

       I ) sa ma pýtal ,že ako sa „balia baby   “ ?

a tento človek -veď ste ho videli na súde -zbalí Cervanovú a pritom nevieme ,že kedy

pretože 8 svedkov z roku 1976 potvrdilo ,že sa bavila s Komorom a potom odišla na izbu

a pomerne jasne deklaroval tieto skutočnosti aj Komora .

Takže kde vlastne bol Urbánek ? V tom kroví na aute alebo kde ? Nikto ho v 1976 nevidel,

kde sa objavil

      II ) – na otázku pána Bilčíka čo robil po údajnom únose odpovedal :

Neviem ,že či sa chlapci /vraj ja a ďaľší /vrátili a šiel som s nimi  sa zabávať

alebo som išiel niekde inde  ?

     III ) vo výpovedi     z 26.6.1981  na mňa a na Benovú kydal na 5 strán

ako ma pozná „ako brata“ a v pritom Benová mu bola na fotoalbume len povedomá

a mňa dokonca nepoznal   č.l. 1288

 

8/ Kto a prečo tu zakrýva a zatajuje dôkazy a  archívy pod rôznymi zámienkami

utajenia ?

Ja neskrývam nič ,lebo sa pravdy nebojím ale oni moji kati tu skrývajú všetko

Ten kto má pravdu sa nebojí faktov a som to ja ,kto sa nebojí faaktov !