mgr. Peter Tóth – podľa judikátu NS SR 2-násobný vrah v spolupáchateľstve

Dielo vrahov mediálne a literárne uzatvára 2-násobný vrah v spolupáchateľstve. Peter Tóth sa na príprave vraždy Jána Kuciaka preukázateľne podieľal. Ak v tomto štáte existuje čo len zrnko spravodlivosti, Peter Tóth musí byť postavený pred spravodlivý súd:
1/
Z rozhovorov s Mariánom Kočnerom, ktoré viedli počas spoločnej dovolenky na Kočnerovej jachte v Chorvátsku bol uzrozumený, že Marián Kočner je odhodlaný Jána Kuciaka nielen zastaviť, ale aj zavraždiť. Názor zakladá motív, ktorý bol Petrovi Tóthovi dobre známy – len vražda by mohla zvyšok mediálnej obce vydesiť a umravniť,
2/
Zo slov odsúdených Andruškó-a a Marčeka sa súdy dozvedeli, že Jána Kuciaka najatí vrahovia opoznali podľa fotografií, ktoré Kočnerovi prisunul dnes už takmer istý spolupáchateľ prípravy vrážd, mgr. Peter Tóth.
3/
Judikátom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky sp. zn.: 1TdoV9/2007 je spolupáchateľstvo Tótha pravdepodobne preukázané. V odôvodnení rozsudku dovolacieho konania v Kauze Cervanová ho podrobne rozvádza sudca NS SR JUDr. Harald Stiefel. Rozsudok napísal neadresne, ale nadčasovo. Peter Tóth je presne tým článkom pomyselnej reťaze, bez ktorého by vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej spáchaná nebola:

4/
Známe príslovie „Kto inému jamu kope …..
Na stránkach 173 a 300 knihy Kauza Cervanová I., Tóth nechtiac vliezol do zvieracej kazajky, ktorú zrejme ušil sám pre seba:

Nakoľko ide o spravodlivosť, mala by byť Tóthovi dožičená. Prinajmenej dielom jeho názorov, cítenia i činov.