Som morálny spolupáchateľ

Som morálny spolupáchateľ

.martin Mojžiš .názory

V poslednom čase som bol opakovane označený za morálneho spolupáchateľa vraždy Ľudmily Cervanovej siedmimi odsúdenými Nitranmi. Hrdo sa k tomu hlásim.

Martin Mojžiš

Ak Martin Hanus vo svojom najnovšom texte píše, že nie som morálny spolupáchateľ, odkazujem mu toto: Strč si to, milý Martin, niekam. Mne absolútne nijako nevadí, že som označovaný za spolupáchateľa čohosi, čo sa nestalo.

A ak to znamená, že sa spolu s nevinnými Nitranmi stanem terčom posmeškov alebo pľuvancov rôznych neužitočných idiotov, nielenže s tým nemám najmenší problém, ale som tomu dokonca rád.

„Moje miesto je vedľa odsúdených Nitranov.“

Výsledkom stoviek hodín strávených štúdiom materiálov k tomuto prípadu je totiž moje skalopevné presvedčenie o nevine Nitranov. Ak budem kvôli tomu vnímaný ako fanatik či obeť manipulácie, nejako to už len prežijem.

Na základe všetkého, čo som o tomto prípade za tie roky zistil (čiže nie na základe toho, čo som zhltol za pár mesiacov ako čerstvý poturčenec) konštatujem, že moje miesto je vedľa odsúdených Nitranov a budem tam vždy stáť hrdo a rád.