Intelektuálna výbava Petra Tótha

Tóth prekračuje všetky hranice: Slová o kvokajúcej hydine na adresu matky nebohého Remiáša

Peter Tóth, Anna Remiášová a Ľuba Lesná
Peter Tóth, Anna Remiášová a Ľuba Lesná
Zdroj: TASR – Jakub Kotian, Michal Svítok, Martin Baumann

25.09.2019 21:00 BRATISLAVA – Známy exsis-kár a bývalý novinár Peter Tóth, ktorý vystupuje aj ako svedok v kauze zmenky obvineného podnikateľa Mariana Kočnera (s ktorým bol dlhoročný kamarát), sa najnovšie rozhodol vyjadriť sa ku kauze vraždy bývalého policajta Róberta Remiáša, ktorý tragicky zahynul vo svojom aute. To v roku 1996 explodovalo na bratislavskej križovatke smerom na Karlovu Ves. Remiáš mal pôsobiť ako spojka medzi Oskarom Fegyveresom a Michalom Kováčom mladším.

Tóth uštedril kritiku cez svoj známy portál Ďateľ, pomocou ktorého už dlhšie dáva stanoviská k veciam spoločenského charakteru. V týchto dňoch sa však rozhodol zaútočiť na dlhoročnú novinárku Ľubu Lesnú a na samotnú matku tragicky zosnulého Róberta Remiáša Annu Remiášovú. „Ľuba Lesná, hovorkyňa a morálna spolupáchateľka vrahov Ľudmily Cervanovej, a Anna Remiášová opakovane šíria lož, že som zodpovedný za smrť Róberta Remiáša,“ začína kritiku v statuse Tóth.

Pamätník na mieste nehody Remiáša
Tóth prekračuje všetky hranice:

Zdroj: Vlado Anjel

Oprel sa do Lesnej aj do matky Remiáša

Tóth si na kritiku našiel konkrétne dôvody. „Lesná to robí z pomsty, pretože som ju v dvojdielnej knihe Kauza Cervanová usvedčil zo lži a ospravedlňovania brutálneho znásilnenia a vraždy mladého dievčaťa. V Remiášovej prípade ide – napriek pokročilému veku – o dôsledok mentálnej nezrelosti a z nej vyplývajúcej neschopnosti dôstojne spracovať osobnú tragédiu,“ pokračuje v statuse bývalý SIS-kár.

Spisovateľka a novinárka Ľuba Lesná
Tóth prekračuje všetky hranice:

Zdroj: SITA/Marko Erd

Osudový rozhovor

Podľa Tótha ho mali obviniť z podielu viny na smrti Remiáša ešte v časoch, keď Oskar Fegyveres (kľúčový svedok v kauze únosu Michala Kováča mladšieho, syna bývalého prezidenta pozn. red) spolu s Tóthom poskytoval rozhovor jednej z českých televízií. „V televíznom rozhovore s Oskarom Fegyveresom, ktorý som pred vyše 20 rokmi urobil pre Českú televíziu, sa objavilo Remiášovo motorové vozidlo aj s evidenčným číslom. Na zábere z neho dokonca vystupoval Fegyveres, hlavná postava relácie. Z toho dámy vyvodzujú, že mojou vinou sa SIS dozvedela o stykoch Remiáša s Fegyveresom a v dôsledku toho prišiel prvý z nich o život. Po prvé, nebol som ani kameramanom, ani režisérom relácie; bol som redaktor,“ tvrdí Tóth, ktorý zároveň prízvukuje, že na producenta tlačili, aby zábery s autom zmazal, čo im síce podľa Tóthových slov prisľúbiť mal, no napokon sa tak nestalo.

Matka zavraždeného Róberta Remiáša Anna Remiášová
Anna Remiášová, matka Róberta

Zdroj: SITA / Marko Erd

„Vyvodzovať za takýchto okolností zodpovednosť za jeho smrť voči komukoľvek je zmesou zloby, hlúposti a neschopnosti reflektovať realitu,“ myslí si bývalý novinár. „Slová Ľuby Lesnej a Anny Remiášovej majú rovnakú intelektuálnu hodnotu ako kvokanie hydiny,“ uzavrel Tóth.