Černák ukázal prstom priamo na Mečiara: Ty si si nás objednal!

Predseda vlády si cez Slovenskú informačnú službu objednal únos prezidentovho syna. To sú slová bosa Mikuláša Černáka. PLUS 7 DNÍ sa na toto tvrdenie spýtal priamo Vladimíra Mečiara.

Kniha Mikuláša Černáka, ktorú za mrežami napísal, spôsobila poriadny rozruch. Okrem mafiánskych vrážd v nej hovorí o kauze zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča do zahraničia, ako aj o okolnostiach neobjasnenej vraždy Róberta Remiáša. Obe veci podľa odsúdeného mafiána spolu súvisia.

Černákove slová spôsobili mediálny rozruch. Bos totiž ukázal prstom na bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara (73). Týždenník PLUS 7 DNÍ bývalého najmocnejšieho muža Slovenska v súvislosti s vážnym obvinením oslovil. Zaujímala nás jeho reakcia a kroky, ktoré prípadne podnikne.

Opäť vyšetrujú

Mafiánsky bos Mikuláš Černák vo svojej knihe opísal zákulisie káuz, ktoré Slovensko mátajú dodnes: „Sám predseda vlády si cez najvyšších predstaviteľov SIS objednal únos a zavlečenie prezidentovho syna do iného štátu. SIS oslovila na sledovanie nás – podsvetie a potom sami príslušníci SIS ho uniesli do Rakúska.“

Tieto Černákove slová síce vyšetrovanie kauzy, aj pre existujúce Mečiarove amnestie, zrejme neovplyvnia, no veci opísané ďalej môžu znamenať aspoň to, že sa udalosti pohnú správnym smerom.

„Keď SIS neskôr došlo, ako to spackali, tak dali odstrániť svedka Róberta Remiáša a aj tento zločin si objednali u mafie. Celé slovenské podsvetie od Košíc po Bratislavu to vedelo,“ dodáva Černák. Že si niekto za túto vraždu odkrúti dlhoročné väzenie, však neočakáva.

„Z vlastnej skúsenosti vám môžem garantovať, že aj keby námestník SIS Jaroslav Svěchota a vtedajší bos podsvetia Miroslav Sýkora s Karolom Szatmárym vstali z mŕtvych a vypovedali spolu s ďalšími aktérmi tohto zločinu, tak objednávateľa vraždy Remiáša v tomto štáte ani dnes nepostavia pred súd,“ napísal ďalej bos vo svojej knihe, ktorá vyšla pred niečo vyše dvoma týždňami.

Čítajte viac:

Nová éra mafie na Slovensku: Zmení sa z brutálnej na sofistikovanú?

Ešte v máji tohto roku policajný šéf Tibor Gašpar reagoval na otázku týkajúcu sa vraždy Róberta Remiáša. V online diskusii internetového portálu pluska.sk čitateľovi odpovedal: „Na konkrétny prípad, na ktorý sa pýtate, vám musím priamo odpovedať, že sa ďalej nevyšetruje aj z dôvodu známych amnestií,“ reagoval vtedy policajný šéf.

Sedem mesiacov od spomínanej odpovede je všetko inak. „Prípad je otvorený, vyšetrujeme,“ prezradil pre PLUS 7 DNÍ Gašpar, no bližšie vraj nemožno nič povedať.

Prípadom sa už zaoberá aj Generálna prokuratúra. Tá však odmietla komentovať obsah podaní aj obsah rozhovoru s Černákom. Aj podľa týchto informácií sa zdá, že po prelomení Černákovho mlčaniabude ešte mnohým ľuďom na Slovensku veľmi horúco.